УКРАЇНСЬКОЮ
РУССКИЙ
ENGLISH
Фото України - Пам'ятки України в фотографіяї

Велика Сучасна Енциклопедія. Том 10. Т–Я

Автор: Івченко А.С.
Издатель: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», Харків
Язык: Українська
Год издания: 2013
Страниц: 352
ISBN: 978-966-14-5754-5

«Велика сучасна енциклопедія», створена на основі накопичених людством найрізноманітніших знань, побудована за алфавітним принципом. Енциклопедія складається з 10 томів, містить понад 30 000 окремих статей (загальним об’ємом більше 320 друкованих аркушів), присвячених термінам, поняттям, назвам і персонам. Надана в ній інформація включає широкий спектр базових знань, задовольняє програмні вимоги середніх загальноосвітніх шкіл і початкових курсів вищих навчальних закладів і включає безліч цивілізаційних цікавинок, про які зазвичай не йдеться в університетських аудиторіях.

Енциклопедія містить термінологічно-понятійні та інформаційні статті з багатьох дисциплін природничих і суспільно-гуманітарних наук, видів людської діяльності та наук про Землю: антропології (етноси і народи), археології (археологічні культури й світові пам’ятки), архітектури й будівництва (архітектурні стилі, визначні й найбільші споруди, створені людиною), астрономії (планети і зірки, сузір’я й метеорити, освоєння космосу), біології (ботаніка, зоологія та екологія), військової справи (військова, морська та авіаційна термінологія, історія війн, зразки озброєнь), географії (країни і міста світу, природні особливості суходолу, океанів і морів Землі), геології (гірські породи й мінерали, корисні копалини й гірнича справа, історія Землі), економіки (найбільші промислові корпорації і банки світу, державні валюти), етнографії (найвідоміші етнографічні музеї світу), інформаційних технологій (історія комп’ютерної техніки та її здобутки), історії (історичні періоди, дисципліни та діячі), культури і мистецтва (живопис, скульптура, музика, література, театр, кіно), математики (розділи і проблеми математики, системи вимірювання), медицини (розділи медицини і фармакологічні знання, анатомія і хвороби людини), педагогіки (термінологія, найвідоміші університети світу), психології (фундаментальні і прикладні розділи, термінологічний апарат), релігії (напрямки і символи основних релігій, найвидатніші сакральні місця), спорту (олімпійські види і спортивні снаряди, найшановані турніри і спортивні клуби), техніки (найвідоміші технічні винаходи і споруди, класифікація технічних засобів та окремі зразки), фізики (розділи та основні закони, системи одиниць виміру і фізичні константи), філології (філологічні дисципліни, мови світу), філософії (напрямки і розділи філософії, найвидатніші мислителі), хімії (розділи і закони, хімічні елементи і побутова хімія), юриспруденції (галузі юриспруденції і найвідоміші юристи) тощо.

Відбір об’єктів, що піддаються чисельному обрахуванню (наприклад, найбільші міста світу чи найдовші річки України), здійснювався за чітко обумовленими критеріями.

У змісті «Великої сучасної енциклопедії» різноманітні відомості про Україну складають бл. 7500 статей, третина з яких (понад 2500 статей) присвячена видатним особам, які в різні часи прислужилися українській землі. На відміну від інформації загальнопланетарного масштабу, для України наведені відомості щодо всіх міських поселень і сільських районів (чисельність населення всюди подається станом на 1 січня 2011), детальна інформація про природу краю (надра, рельєф, поверхневі й підземні води, об’єкти природно-заповідного фонду країни загальнодержавного значення), культуру (музеї, театри, картинні галереї), релігію (конфесії і храми), науку (наукові інститути і вищі учбові заклади), спорт (спортивні клуби), державні нагороди тощо.

Широкий, майже всеосяжний тематичний спектр та сумлінна праця із створення енциклопедії, сподіваємося, дозволить читачеві отримати найширші знання про світ та Україну.

Зимне. Монастирський розарій, Волинська область, Монастирі
Зимне. Монастирський розарій, Волинська область, Монастирі
Карпатський НПП. Крокуси в очікуванні сонячних променів, Івано-Франківська область, Національні природні парки
Карпатський НПП. Крокуси в очікуванні сонячних променів, Івано-Франківська область, Національні природні парки
Ворохта. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Івано-Франківська область, Храми
Ворохта. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Івано-Франківська область, Храми
2004-2024 © Андрій Івченко
Всі матеріали охроняються законом України "Про авторське право і суміжні права". Копіювання та відтворення будьяких матеріалів з даного веб-сайту можливо лише з письмового дозволу автора