УКРАЇНСЬКОЮ
РУССКИЙ
ENGLISH
Фото України - Пам'ятки України в фотографіяї

Велика Сучасна Енциклопедія. Том 7. Н–П

Автор: Івченко А.С.
Издатель: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», Харків
Язык: Українська
Год издания: 2013
Страниц: 352
ISBN: 978-966-14-5612-8

«Велика сучасна енциклопедія», створена на основі накопичених людством найрізноманітніших знань, побудована за алфавітним принципом. Енциклопедія складається з 10 томів, містить понад 30 000 окремих статей (загальним об’ємом більше 320 друкованих аркушів), присвячених термінам, поняттям, назвам і персонам. Надана в ній інформація включає широкий спектр базових знань, задовольняє програмні вимоги середніх загальноосвітніх шкіл і початкових курсів вищих навчальних закладів і включає безліч цивілізаційних цікавинок, про які зазвичай не йдеться в університетських аудиторіях.

Енциклопедія містить термінологічно-понятійні та інформаційні статті з багатьох дисциплін природничих і суспільно-гуманітарних наук, видів людської діяльності та наук про Землю: антропології (етноси і народи), археології (археологічні культури й світові пам’ятки), архітектури й будівництва (архітектурні стилі, визначні й найбільші споруди, створені людиною), астрономії (планети і зірки, сузір’я й метеорити, освоєння космосу), біології (ботаніка, зоологія та екологія), військової справи (військова, морська та авіаційна термінологія, історія війн, зразки озброєнь), географії (країни і міста світу, природні особливості суходолу, океанів і морів Землі), геології (гірські породи й мінерали, корисні копалини й гірнича справа, історія Землі), економіки (найбільші промислові корпорації і банки світу, державні валюти), етнографії (найвідоміші етнографічні музеї світу), інформаційних технологій (історія комп’ютерної техніки та її здобутки), історії (історичні періоди, дисципліни та діячі), культури і мистецтва (живопис, скульптура, музика, література, театр, кіно), математики (розділи і проблеми математики, системи вимірювання), медицини (розділи медицини і фармакологічні знання, анатомія і хвороби людини), педагогіки (термінологія, найвідоміші університети світу), психології (фундаментальні і прикладні розділи, термінологічний апарат), релігії (напрямки і символи основних релігій, найвидатніші сакральні місця), спорту (олімпійські види і спортивні снаряди, найшановані турніри і спортивні клуби), техніки (найвідоміші технічні винаходи і споруди, класифікація технічних засобів та окремі зразки), фізики (розділи та основні закони, системи одиниць виміру і фізичні константи), філології (філологічні дисципліни, мови світу), філософії (напрямки і розділи філософії, найвидатніші мислителі), хімії (розділи і закони, хімічні елементи і побутова хімія), юриспруденції (галузі юриспруденції і найвідоміші юристи) тощо.

Відбір об’єктів, що піддаються чисельному обрахуванню (наприклад, найбільші міста світу чи найдовші річки України), здійснювався за чітко обумовленими критеріями.

У змісті «Великої сучасної енциклопедії» різноманітні відомості про Україну складають бл. 7500 статей, третина з яких (понад 2500 статей) присвячена видатним особам, які в різні часи прислужилися українській землі. На відміну від інформації загальнопланетарного масштабу, для України наведені відомості щодо всіх міських поселень і сільських районів (чисельність населення всюди подається станом на 1 січня 2011), детальна інформація про природу краю (надра, рельєф, поверхневі й підземні води, об’єкти природно-заповідного фонду країни загальнодержавного значення), культуру (музеї, театри, картинні галереї), релігію (конфесії і храми), науку (наукові інститути і вищі учбові заклади), спорт (спортивні клуби), державні нагороди тощо.

Буша. Пісковикова брила в річищі Бушанки, Вінницька область, Ріки
Буша. Пісковикова брила в річищі Бушанки, Вінницька область, Ріки
Вінниця. Свято-Преображенський кафедральний собор, Вінницька область, Храми
Вінниця. Свято-Преображенський кафедральний собор, Вінницька область, Храми
Ворохта. Зимова церква Петра і Павла, Івано-Франківська область, Храми
Ворохта. Зимова церква Петра і Павла, Івано-Франківська область, Храми
2004-2024 © Андрій Івченко
Всі матеріали охроняються законом України "Про авторське право і суміжні права". Копіювання та відтворення будьяких матеріалів з даного веб-сайту можливо лише з письмового дозволу автора